CREIGHTON MODEL FertilityCare™ System

To w pełni wystandaryzowany, naturalny system rozpoznawania płodności (w oparciu o metodę owulacyjną Billingsów), z powodzeniem wykorzystywany również do monitorowania, oceniania i podtrzymywania zdrowia rozrodczego i ginekologicznego kobiety. Jest podstawą NaProTECHNOLOGY®. Pierwotnie przeznaczony do uczenia kobiet lub małżeństw jak niezawodnie rozpoznawać okresy płodności i niepłodności zarówno w celu planowania jak i odkładania poczęcia dziecka. Póżniej jednak dzięki wieloletnim, żmudnym badaniom i analizom naukowym prowadzonym przez dr Thomasa Hilgers'a – ginekologa-położnika, dyrektora Instytutu Badań nad Ludzką Rozrodczością im. Papieża Pawła VI w Omaha (Nebraska, USA), stał się modelem całościowo obejmującym troskę o zdrowie reprodukcyjne.

Standaryzacja daje pewność, że obserwacje są dokładne i rzetelne oraz pozwala na efektywną konsultację i leczenie u dowolnego lekarza-konsultanta NaProTECHNOLOGY® na świecie. Masz pewność, że uczysz się systemu według ogólnoświatowego programu edukacyjnego, a towarzyszy Ci wykwalifikowany instruktor.

Biologiczne markery płodności

Dzięki obserwacjom za pomocą The CREIGHTON MODEL FertilityCare™ System, rejestracji różnych biologicznych markerów płodności (np. śluzu szyjkowego) oraz ich standaryzacji kobieta może prosto i obiektywnie nadzorować przebieg cyklu miesiączkowego i śledzić objawy jemu towarzyszące. Pozwala to również na zrozumienie zmian hormonalnych zachodzących w jej organizmie w trakcie trwania cyklu miesiączkowego. Każda kobieta, począwszy od okresu dojrzewania po okres premenopauzy, jest w stanie nauczyć się śledzenia (NaProTRACKING® - Natural Procreative Tracking) wydarzeń towarzyszących każdemu cyklowi miesiączkowemu.

Kto może korzystać z CrMS?

Nastolatki i samotne kobiety.

Każda młoda kobieta ma prawo wiedzieć jak funkcjonuje jej system rozrodczy. Dzięki zrozumieniu procesów zachodzących w jej organizmie w trakcie każdego cyklu miesiączkowego docenia i dba o swoją płodność. Często nastolatkom przepisywane są tabletki antykoncepcyjne jako sposób na bolesne miesiączki bądź cysty jajnikowe. Takie postępowanie jedynie maskuje problem i może być przyczyną kolejnych problemów. NaProTechnology® identyfikuje źródło problemu i podejmuje leczenie w ścisłej współpracy z naturalnym cyklem rozrodczym.

Narzeczeni i Małżonkowie

CREIGHTON MODEL FertilityCare™ System jest świetną metodą naturalnego rozpoznawania płodności. Może być używany zarówno w celu zwiększenia prawdopodobieństwa poczęcia jak i odłożenia poczęcia. Zaleca się aby narzeczeni rozpoczęli naukę obserwacji za pomocą CREIGHTON MODEL FertilityCare™ System pół roku przed planowanym ślubem, jeśli narzeczona wcześniej nie prowadziła obserwacji.

Jest to propozycja dla kobiet w każdym okresie życia rozrodczego i w każdej sytuacji, np. przy:

  • • Cyklach regularnych
  • • Cyklach nieregularnych
  • • Stanach bezowulacyjnych
  • • Karmieniu piersią
  • • Okresie premenopauzy

Nauka CrMS

Nauczanie rozpoczyna się od indywidualnej bądź grupowej, około dwugodzinnej Sesji Wprowadzającej. Jest to bezpłatne spotkanie z pokazem slajdów, wyjaśniające naukowe podstawy, metodologię systemu oraz prowadzenie obserwacji i zapisków na kartach obserwacji. Faktyczna nauka ma jednak miejsce na indywidualnych spotkaniach z instruktorem tzw. sesjach follow-up, co daje pewność, że system będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów.

Pełne szkolenie obejmuje osiem sesji follow-up w ciągu roku czasu, odbywających się z różną częstotliwością, pierwsze cztery spotkania co 2 tygodnie, kolejne miesiąc później, trzy ostatnie w odstępach trzechmiesięcznych. Roczny koszt spotkań z instruktorem to ok. 1200-1500 PLN.

Zobacz terminy spotkań »